logo

Penaltové “prokletí” zlomeno, z Tyniště vezeme body dva.

Penalty tentokrát pro Spartak

pondělí 20. května 2019
https://www.khfotbal.cz/…etail/23407/ Základem k neustálému zlepšení je umět pojmenovat nedostatky. A těch v tomto zápasu bylo opravdu mnoho. Nemá cenu řešit, že nebyl tenhle a tenhle hráč, atd…zkrátka musíme sportovně přiznat, soupeř byl lepší a prohrát (ani na penalty) si nezasloužil.. Pro nás mají dva body cenu zlata.

V Tyništi nás přivítalo krásné fotbalové počasí, skvěle připravené hřiště (pochvala pro správce) a početná divácká návštěva.

První poločas přináší boj, koneckonců to se dalo i čekat. Obě mužstva měla svoje šance, ale jejich poměr možná pro někoho překvapivě byl na straně domácích. Několikrát jsme hasili na poslední chvíli odkupem, nebo nás zachraňoval Sako. To jsme ještě netušili, že jeho chvíle teprve přijdou. Ale popořadě.

Domácí měli tři možná čtyři opravdu slibné příležitosti. Z naši strany přišli tak dvě šance, hlavně po spolupráci Muchise a Felixe. Ale vázla finální přihrávka a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas změnu nepřinesl, domácí více na míči a naše snaha končí před vápnem. V 50.min však přichází situace, která změní skóre. A překvapivě jsme to my, kteří jdeme do vedení! Po kombinaci si míč na svojí levou nohu navede teprve šestnáctiletý Pavel Franc a trefuje nádherně, 0:1.

Mladý, perspektivní tým z Tyniště však zbraně nezkládá a ještě více nás začíná přehrávat. Ještě několikrát ze štěstím odkopáváme na poslední chvíli. A protože ani naše brejkové situace nevyřešíme dobře a uklidnění tak nepřichází…přichází vyrovnání. Byla to taková branka po odrazech ve vápně. Kde se nejlépe orientuje Tomáš Kos a prostřeluje Saka, 1:1.

Domácí jsou najednou na koni a ještě více přidávají. Jsou nebezpeční a několik minut visí branka na vlásku. Uklidnění přináší až střídání na obouch stranách a zápas už se v poklidu dohraje. Konec o slovo se hlásí penalty.

Všichni víme jak nám jdou, nebo spíš nejdou..šest pokusů, šest proher;)! Jenže teď máme Saka a tak si vzal slovo… Zkrátká tři chytil, jednu dal a bod navíc vezeme (jestli rozjedeme bus teda;) do Police.

Poděkování všem divákům, moc se nám v Tyništi líbilo. Zápas byl odehrán férově k čemuž přispěla i trojice rozhodčích. Fotbal taky ušel a protože se (doufám) příští rok nepotkáme přeji Tyništi vše dobré a ať se Vám daří příští rok zas o něco lépe.

V neděli derby a to bude zase jiný příběh. Ten budeme psát hned od úterý, je potřeba se připravit a vrátit fanklubu svým výkonem jejich povzbuzování a vitalitu s kterou nás podporují.