logo

Co se v penaltách naučíš (loni), jako když v poháru najdeš.

Pohár hejtmana 3.8. 2019

neděle 4. srpna 2019
https://www.khfotbal.cz/…etail/25480/ Hosty předcházela pověst výborného, mladého, běhavého mužstva, které se muže opřít o exligistu Klapku. Svým výkonem tuto pověst zcela potvrdili. Né nadarmo dokázali vstřelil v minulém kole Slovanu pět branek. Ale každý zápas je jiný a tak i ten náš. Pojďme se tedy na něj podívat…

Trochu netradičně v sobotu jsme odehráli další kolo poháru hejtmana a po Meziměstí jsme přešli i přes kvalitní celek Kratonohy/Olympie. Počasí nakonec ukázalo svojí lepší tvář a tak početná divácká kulisa mohla vidět oboustranně kvalitní utkání.

První šanci měl Klapkovský, který uháněl hned v úvodu sám na golmana hostů avšak svojí šanci neproměnil. Poté několikrát zahrozili hosté, avšak spolehlivý Sako všechny pokusy kryl či borci v žlutočerných dresech minuly branku. Když se počet šanci na obouch stranách zastavil na počtu tři přišla 28. min a my už jsme se radovali z branky. Ovšem předčasně. Kanonýr Mucha byl v mírném ofsajdu. Mrzet nás to nemuselo dlouho. Již v minutě následují si kopačák ve vápně vybojoval Musa a pohotově obstřelil výborného Linharta v bráně hostů. Poločas se dohrával v rychlém tempu a oba celky ač měli velkou snahu už míč do branky soupeře neprotlačili.

Druhý poločas začal bitvou o střed pole. Hosté nám zle zatápěli a my jsme dlouho odolávat nedokázali. Hraniční situaci pomezní rozhodčí pravděpodobně správně pustil a kanonýr Kocourek nám branky střílet umí (na jaře nám vstřelil dvě) což potvrdil i tentokrát a srovnal na 1:1. Po této brance se hra opět vyrovnala. Fotbal musel bavit. Hrálo se tzv. nahoru – dólu. Akce střídala akce… Ale další branku jsme už neviděli a tak se šlo do penalt.

O penaltách jsme tu toho napsali hodně. Dlouho nám nešli. Prohráli jsme sedum rozstřelů v řádě. Jenže pak jednou Sako v Tyništi myslim dvě chytil, jednu sám dal a od té doby se z toho stala příjemná rutina. Navíc jsou teď stoprocentní i naši střelci a tak pro změnu teď penalty vyhráváme;).

Pochvala pro celý kolektiv, odmakáno a zasloužený postup. Skvěle se jeví mlaďaci Růža a Melišek. Mimochodem k výbornému výkonu oba proměnili i svoje penalty! Doufám, že se brzy uzdraví i mladý Pepino a budou mladé pušky kompletní!

Utkání s přehledem odřidila trojice rozhodčích!

Na závěr mi dovolte netradičně neskončit našim fanklubem, který mimochodem opět 1A;)! Ale chtěl bych se tímto rozloučit s Pavlem Francem. Šestnáctiletý šikula s největší pravděpodobnosti v příštích dnech přestoupí do FC Hradec Králové. Pavle, moc díky za Tvoji pomoc Polici. Přeji Ti ať se tam daří a dokážeš všem, že si talent jako “kráva”. V Polici máš vždy dveře otevřené a kdykoliv si vítán zpět! Neudělej ostudu a nezapomeň #dyckyspartak