logo

Hodnocení Bé mužstva - podzim 2021

Kdo uhádne proč jsem vybral Pavla Nedvěda??? Je to jednoduché!!!
Dříč a nezměrný bojovník, který pílí a houževnatostí to dotáhl hodně vysoko.

Kdo uhádne proč jsem vybral Pavla Nedvěda??? Je to jednoduché!!! Dříč a nezměrný bojovník, který pílí a houževnatostí to dotáhl hodně vysoko.

pondělí 1. listopadu 2021
Po sobotním posledním utkání okresního přeboru, jsem svolal všechny hráče do společenské místnosti, abych dle svého subjektivního hodnocení, zhodnotil zhodnotit účinkování Béčka v podzimní části soutěže, jako celku a pak dle jednotlivců.
Jestli jste na mě někteří hráči nasraní, tak po dnešku možná budete ještě víc. Osobně mě to je celkem jedno, nejsem ten typ, který vám bude mazat med kolem pusy, ale dle mě si ho většina tam maže sama a já vám ho dnes od úst chci utřít.
Dneska to ještě chápat asi většina nebude, ale časem to třeba i pochopíte. Nedělám to kvůli sobě, nemám z toho ani teplo ani zimu, ale kvůli vám a SPARTAKU!!!

Koncem května jsem si Vás všechny (hlavně mladé) nechal pozvat, jestli po Covidu chcete hrát fotbal a jestli přihlásíme Béčko do okresního přeboru. Všichni byli pro a jasně bylo řečeno, že priorita je Bé mužstvo Police, nikdo s tím problém neměl. Bohužel někdy tomu tak nebylo, já se k tomu již vracet nebudu, to si s Lubošem Jansou (novým trenérem Bé mužstva) musíte nastavit sami.

Účast na utkání byla celkem slušná, škoda těch zranění, které potkali, jak staré, tak mladé. (doufám, že se všichni brzy uzdraví)
Tréninky to bylo o něčem jiném. Měli by, jste si uvědomit a je to i o Áčku, že omluvit se na trénink, napsat do skupiny nebudu je strašně jednoduché. Pokud chci hrát fotbal a na trénink přijdu 1× nebo 2× do měsíce, tak to dle mě nemá cenu dělat!!! Tím vaším přístupem, abych byl přesný, některých z vás trpí i ostatní, fotbal se hraje v 11 lidech a pokud např. 20.10. středa je krásné počasí a na trénink přijdou 4 lidi ze dvou mužstev a 29.10 – 6 lidí, tak to je opravdu na zamyšlení. A ostuda všech!!! Místo toho, aby jste makali a měli snahu se zlepšovat a třeba nakouknout do Polického Áčka a trenér by vám šanci jistě dal, tak na to kašlete.

Každý mi říká, je to jiná generace, mají úplně jiné zájmy, nebudou tomu dávat nikdy všechno, ale já to prostě nechápu a chápat nebudu, chybí vám zodpovědnost a fotbal berete jako přidruženou, vaší zábavu a ne jako hlavní koníček, podle kterého si volný čas uzpůsobíte. BOHUŽEL. Je vás mladých v mužstvu dost, ale o nějaké partě nemůže být ani řeč (ona parta se dělá jak na tréninkách, kam nechodíte, tak posezení po utkání, ale to neznáte), pouze skupinky a ten udělal tohle a ten zase tohle…

Hokejista Plekanec to napsal ve svém rozhovoru dobře – mladým se prostě nechce makat!!! A jak já říkám propotit triko to bolí.

Doufám, že se zlepší v zimní přestávce a na jaře účast na tréninku a bude to vidět i na jarních výkonech. Pokud nějaké budou…

1/ chtěl bych poděkovat Lubošovi, že to převzal, roli hrajícího trenéra a snad ho to bude bavit a naplňovat a bude s vámi trénovat a zlepší se i komunikace a docházka na tréninky.
2/ za mě hodnotím podzimní část, mistrovská utkání tak i účast na tréninkách na tři mínus. Povedli se tak 3 až 4 zápasy a zbytek byl podprůměr.
Celkem jsme dali 24 branek a z toho hráči Bé mužstva pouze 11 branek (Rotter 3, Kollert, Hauk 2, Nentvich, Gavelek, Lorenc a Tauc 1) zbytek posily z Áčka.
Gólů jsme dostaly 33 což je strašně moc.
A jak bylo v Okresním přeboru čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme. U nás spíš platí, čím víc gólů dostaneme, tím míň bodů máme.

1/ Láďa Kriegler 19 let – měl složité chytat někdy za naší obranou, střídal dobré výkony se slabší rozehrávkou, za mě cekem dobrý což je za 3. Měl by přidat na pohybu, obratnosti a řízení obrany, aby se zbavil toho co v Covidu nastřádal, bude mít konkurenci, Luboš si jistě bude také chtít zachytat.
2/ Tomáš Gregar 21 let – tréninková účast dobrá, na začátku soutěže byla forma, která s podzimem odešla, nebát se hrát, někdy mě přijde moc nervózní, zlepšit kopací techniku na delší vzdálenost. Určitě má na víc.
3/ David Prouza 18 let. – začátek zranění, pak podprůměrné výkony, spousta kiksů, špatné bránění standardních situací, chlap jako hora, který se bojí jít do souboje. Nedělá pro fotbal nic navíc, trénování téměř 0 – pokud bude chtít zajistím mu tréninky v Kostelci nad Orlicí, ale bude chodit??? Dává přednost pohodlnosti dorosteneckého fotbalu.
4/ Sláva Rieger 25 let – jednička – chtěl bych mu poděkovat – od něho a jeho hry, rychlost, obratnost, důraz by si všichni měli vzít příklad. Velká pochvala.
5/ Jan Špaček 20 let – moc šancí ode mne nedostal, protože má špatné bránění i založení útoku. Je to způsobeno špatnou fyzickou kondicí a nadváhou. Do okresní soutěže možná, ale přebor je někde jinde. V dnešním fotbale hrají beci prim…
6/ Vojta Švorčík 16 let – běhat na dvojku na hřišti nestačí, chybí výbušnost, sprintové náběhy do volného prostoru, rychlostní vytrvalost a rychlejší práce s míčem, více se tlačit do útoku, pochvala za tréninkovou účast.
7/ Tomáš Rotter 15 let – nejlepší střelec Béčka, je to tím, že je stále v pohybu a k míči se dostane včas. Na čem musí zapracovat je zpracování míče, práce s ním a nahrávka a někdy orientace na hřišti. Jinak pochvala, pracovat na sobě!!!
8/ Jára Čermák ml. 17 let – chtěl by chválit, to já moc nedělám, povedené tři utkání, to je málo, kdyby to byla alespoň půlka. Je na něm vidět, že si již nechodí ve svém volnu kopat s Vildou a Davidem. Zpracování se mu tím zhoršilo, špatné krytí míče tělem. Práce s míčem v rychlosti také slabší, přichází o hodně míčů. Slabina je i paličatá hlava… Někdy jeho výlevy jsou na přes držku. (např. utkání po Provodovu) Překvapil, že celkem zvládl 2 zápasy v jeden den.
9/ Vilda Gavelek 18 let – zranění kolene – první co ho zajímalo, že půjde za Poříčí. Nemá fyzičku a má křeče, nevydrží ani jeden zápas, nic moc pro to nedělá, já v jeho letech bych se zbláznil, kdybych nemohl hrát. Proti Hronovu strašidelnej výkon při práci s míčem. Chybí tréninky a i cílevědomost se zlepšovat, dává přednost pohodlnosti dorosteneckého fotbalu. Velký talent stále má čas s tím něco udělat. Pro mě zklamání.
10/ Jan Ryba 19 let – po zranění kolene, dosud nehrál za muže a je to hodně vidět. Musí se zlepšit ve všech směrech. Nabrat fyzičku, rychlost, obratnost a přestat se bát v soubojích. Práce s míčem ohromně pomalá. Nic než tvrdá dřina nepomůže.
11/ Michal Sirko 20 let – fotbal se učí a ještě učit bude dlouho. Snad to i tak bere, že se na hřiště dostane pouze někdy. Já si toho cením, že nemá nikdy žádné připomínky a doufám, že zůstane a bude se učit a sem tam nakoukne i na to hřiště. Děkuji mu za tuhle roli.
12/ Josef Martinec ml. 19 let – to to dalo než přišel. S balónem si rady ví, potřebuje se zbavit strachu v soubojích a hodně zamakat na fyzičce. Když to dokáže, bude přínosem, ale já tomu dávám tak 25% třeba mě překvapí.
13/ Míra Nentvich 33 let – sám ví, že má fyzičku na poločas. S balónem si ví rady, ale musí zrychlit a zlepšit obratnost. Limitem je nadváha.
14/ Petr Kiezler 32 let – pochvala za tréninkovou účast, doufám, že se dá brzy dohromady. Půlka zápasů dobrých a půlka slabších. Měl to vepředu někdy sám těžké, předvedl krásné přihrávky a průniky, ale někdy to také pěkně zazdil. Průměr v naší šedi. Ani jedna branka.
15/ Milan Hejnyš 36 let – sám je kritický ke svým výkonům, což se mi líbí. Jeden z mála, když ho Luboš pošle do boudy nebude mít nic proti. Podzim nic moc, na vině byla asi ratolest, která ho nenechala vyspat.
16/ Jiří Kollert 38 let – velká pochvala pro kapitána, odjezdil většinu utkání, za mě by se měl spíš zaměřit na obranu a necpat do zálohy, abychom nedostávali tolik branek. Pohyb a bojovnost bych dal za příklad všem!!! Díky
17/ Jiří Tauc 44 let – nejdříve dělal ženskou, ale pro Polickej fotbal by dejchal. Už to není co bejvalo, ale stále platný starší člen týmu. Koupí ortézu a na jaře bude k dispozici. Možná by malinko chtělo i něco dělat…
18/ Jaroslav Čermák st. 43 – zranění kolene – hrál jen doma ven se mu moc nechtělo což mě mrzí. Do zálohy už to moc není, ale do obrany nebo útoku by to ještě šlo. Doufám, že vyléčí koleno a na jaře pomůže.
19/ Lukáš Lorenc 46 let – moc toho neodehrál, ale pokud nastoupil hrál dobře.
20/ Petr Hauk 42 let – škoda zranění, byl by nejlepší střelec Béčka.
21/ Aleš Hlávka 46 let – také zranění, jinak by hrál a některé mladé by strčil do kapsy.
22/ Radovan Řezníček 43 let – nastoupil jednou a s přehledem si to odehrál.
23/ Kamil Švorčík 47 let – v těhle letech už na to moc nemám a jako většina mladejch pro to nic nedělám. Mám nadváhu a pokud na sobě nezapracuju, tak na hřiště vlezu za Polici už pouze jednou. Jako chybu beru tréninky, měl jsem se jich víc účastnit a pracovat s hráči Béčka.
24/ Hráči Á mužstva, bez nich bychom měli tak 3 body z Dolan… děkuji všem, kteří nastoupili a budou chtít nastupovat za Béčko.
25/ Dorostenci v Poříčí – Jaroslav Zemek 15, Ondřej Jirman 15, Šimon Vlček 15, Matěj Khun 16 – pokud budete chtít dělat alespoň fotbal na nějaké trochu slušné úrovni a nevysedávat na lavičce náhradníků platí to i pro Vás. V létě budou dvě možnosti na střídavý start a jste na to čtyři.

Každý z vás má nyní pět měsíců na to se sebou něco udělat. Chápu ležet na gauči nebo sedět u počítače je jednodušší věc než jít běhat, posilovat nebo nějak jinak mordovat svoje tělo. Spočítejte si kolik hodin trávíte na těhle zařízeních a kdyby každý věnoval fotbalu nebo fyzičce 30% toho času, tak tady nemusí psát tyhle elaboráty a fotbal ve vašem podání k něčemu vypadá.

Všichni musí začít u sebe a každý na sebe musí být tvrdý. Nic jiného vám nemůžu doporučit.

Vlastně je tady ještě jedna alternativa. Pokud nechcete pokračovat, pak od každého vyberu 2000 Kč na pokutu ohledně odhlášení a můžeme to v zimě zabalit a zrušit!!!

Jako každý Čech co hraje na vysoké úrovni jakýkoliv sport a chce v něm něco dosáhnout by měla být hrdost reprezentovat stát, tak pro vás všechny na naší úrovni by měla být hrdost a motivace se dostat do Á mužstva Police a reprezentovat město na krajské úrovni, před početnou návštěvou našich výborných fanoušků!!! To z většiny hráčů bohužel necítím, cílevědomost mladé generace je bohužel někde jinde.

Při diskuzi se vyjádřil Vilda Gavelek a David Prouza v tom smyslu, že ho to nebaví atd., že na ně starší hráči řvou, srážejí sebevědomí atd.
Když jsem byl mladej, tak jsem to pocejtil a dostal taky, ale dělal jsem vše pro to, aby jsem se zlepšoval, dokázal, že na to mám a nedal starejm důvod na mě řvát. Děláte to také tak??? Neděláte, raději ani netrénujete!!!
Nevím jak ostatní hráči, starší, ale i mladší, mě osobně hra s některými hráči, také nebaví, ale je to kolektivní hra. Možná to je tím, že jsem hrál ve své kariéře s daleko lepšími hráči, než jste vy a s hráči, kteří pro to něco dělali nebo měli talentu na rozdávání, od většiny necítím ani jedno, ale snažím se to dělat tak nějak pro SPARTAK.

Všichni přítomní neměli nic proti tomu, abych tento svůj osobní názor vyvěsil na stránky.
Děkuji při hodnocení Lukáši Lorencovi za doplnění, za pozornost a pokud máte někdo něco ke mně, máte možnost osobně.

Kamil Švorčík
bejvalej záložník

© SPARTAK Police nad Metují, z.s. | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka